Як отримати субсидію в Україні за новими правилами | Toprealtor

Як отримати субсидію в Україні за новими правилами

Тепер від українців вимагають новий пакет документів, відбір одержувачів проходить суворіше

                                             

Українські чиновники змінили порядок отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Тепер від українців вимагають новий пакет документів, відбір проводять жорсткіше і по-іншому.

Ми вирішили з’ясувати, що потрібно, щоб скоротити платежі за послуги ЖКГ завдяки зазначеної підтримки держави. Питання отримання субсидій став ще більш актуальним після рішення Кабміну про підвищення ціни на газ до 8500 грн/тис. кубометрів.

 

Хто може претендувати на отримання субсидії в Україні?

 

Згідно з українським законодавством отримати субсидію може будь-яка людина, який знаходиться на території України на законних підставах. Це може бути власник житла або квартиронаймач. Головна умова - рівень доходів повинен бути таким, при якому оплачувати житлово-комунальні послуги в повному обсязі неможливо і необхідно отримання субсидії.

Як повідомили в Міністерстві соціальної політики України, допомога на оплату комунальних послуг може отримати лише один зареєстрований в квартирі людина. Субсидію може оформити навіть забудовник, коли будинок не прийнятий в експлуатацію, право власності на нових власників не оформлене, але вже потрібно оплачувати послуги ЖКГ.

Рішення про те, що підходить ви кандидат на отримання субсидії чи ні, приймає спеціальна комісія. При цьому в Мінсоцполітики радять перед подачею документів на отримання субсидії зробити попередню оцінку розміру допомоги в режимі онлайн на їх сайті.

 

Умови отримання субсидії на оплату комунальних послуг

          

1. Якщо дохід на одного члена сім'ї більше 5000 грн., То, швидше за все, субсидію не призначать.

2. Якщо ж дохід дорівнює зазначеній сумі, то за комунальні послуги доведеться платити 22% від доходу або приблизно 1103 грн.

3. У разі, якщо сім'я отримує мінімальну зарплату, встановлену на поточний рік, тобто 3723 грн., То 16,41% від зарплати одного члена сім'ї доведеться заплатити за комунальні послуги, а решту суми покриє держава.

4. Якщо раніше держава не так старанно вибирала субсідіантов, то в 2018 році правила змінили. Тепер, якщо у вас квартира більше 120 кв. м, будинок більше 200 кв. м і / або є авто не старше 5 років, то субсидії не бачити.

5. Дорогі покупки, відпочинок закордоном також зменшують шанси на те, що за комунальні послуги вам допоможуть заплатити за допомогою субсидій.

6. Сім'ї трудових мігрантів, які не платять ЄСВ в бюджет України, будуть позбавлені субсидій.

 

Як пояснюють в Мінсоцполітики, такі жорсткі вимоги до заявників висувають в зв'язку з тим, що вводиться монетизація субсидії і щоб допомогу отримували ті, хто справді її потребує, вимоги підвищили.

 

 У 2018 році до обов'язкового переліку документів для отримання субсидій додана декларація про доходи

 

Крім усього іншого вже працює практика доносу на сусідів-субсідіантов. Працює «гаряча лінія», на яку можна поскаржитися на сусіда, з яким можливо призначили субсидію безпідставно.

«Нам потрібно налагодити зворотний зв'язок. У цьому місяці у нас відкрилася, вперше в державі, «гаряча телефонна лінія», на яку можна поскаржитися, на яку можна надати інформацію про неправомірне отримання соціальної підтримки», - стверджує генеральний директор директорату сім'ї та соціальної підтримки Мінсоцполітики Віталій Музиченко. За запевненням чиновника, аналогічні «гарячі лінії» успішно діють в більшості країн Європи.

Перелік документів для отримання субсидії в Україні у 2018 році

Щоб оформити субсидію, держава визначила невеликий перелік документів. Найважливіше, що тепер вимагають від заявників - це декларацію про доходи. До 2018 року такий документ не потрібен був.

• Спеціальну заяву

• Декларація про доходи (форму розробило Мінсоцполітики)

• Інші довідки про доходи, про які не вказано в ГФС та інших державних органах.

• Договір оренди житла, якщо квартира або будинок не належить заявнику. При цьому такий договір оренди потрібен не завжди, держава його не вимагає в обов'язковому порядку.

Всі зазначені документи слід надіслати в структурні підрозділи соціального захисту населення за місцем знаходження нерухомості. При цьому не обов'язково подавати документи особисто, їх можна відправити через сайт Мінсоцполітики при наявності електронного підпису або відправити поштою.

 

 

 

 

почему выбирают нас?

Мы помогаем экономить ваше время и ваши деньги

Самая полная база лучших объектов Харькова в Премиум-сегменте: 200 коттеджей, 300 квартир, 350 участков
why

Актуальная и достоверная информация

Регулярный прозвон продавцов гарантирует своевременное изменение данных на сайте и отсутствие неактуальных предложений. Убедитесь сами, насколько достоверна наша информация!

Только у нас карты-схемы лучших коттеджных поселков

Больше нигде вы не найдёте схемы коттеджных посёлков Сокольники, Флоринка, Новая Флоринка, Парк Хаус, Роял Клаб, Форест, Лесное
Оперативное обновление стоимости объектов

Оперативное обновление стоимости объектов

Мы предоставляем оперативную информацию по изменению цены объекта в процессе его продажи

NEW! Эксклюзивная информация по проданным объектам

Любой продавец недвижимости, получив регистрацию на нашем сайте, может сравнить стоимость своего объекта с теми, которые были недавно проданы

Индивидуальный подход к каждому клиенту

C нами приятно работать как покупателю квартиры, так и продавцу супермаркета
whynew

Самая широкая информированность по любой категории объектов

Наши клиенты получают исчерпывающие ответы по самым сложным вопросам

Деловые вcтречи проводим в офисе на ул.Сумской 126

-удобная парковка,
-презентации на большом экране,
-оригиналы документов для изучения юристами
week

Обеспечиваем консультирование клиентов от презентации до новоселья в режиме 24/7

любые вопросы, связанные с приобретением недвижимости, расходами на содержание и налогообложение, оформление документов

Консалтинг

помогаем в подготовке документов, консультируем по всем смежным вопросам, "нулёвки" по коммунальным службам, помощь с подбором дизайнера или архитектора по вашему вкусу

Фишка для коллег

Для зарегистрированных пользователей добавлен функционал скачивания оригинальных фотографий объектов в HD-качестве, а также добавляется функционал мониторинга объектов, снятых с продажи и проданных

NEW! On-line realtor

только мы предоставляем услугу удалённого просмотра объекта для иногородних клиентов